zara

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Nebojím sa povedať: Mala som rakovinu.

Nikdy mi nenapadlo, že aj mne sa môže do cesty postaviť zubatá s kosou bez výstrahy.

    7.9.2012    

   Zbieram odvahu už niekoľko mesiacov. Dnes tá odvaha už nevydržala stále potláčanie a tak píšem tieto riadky, bez rozmýšľania, bez recenzie a hlavne bez mazania napísaných písmeniek. Stalo sa to v máji tohto roku.

  Sedela som pred veľkou obrazovkou v nákupnom centre, naši hokejisti strieľali úspešné góly na MS kanadskému tímu a mne zavolala moja doktorečka, že mám pozitívne výsledky . Histologické testy ukázali, že v mojom tele sa pekne rozrástla rakovina krčka maternice. Nedýchala som asi minútu. Myšlienka, že rakovina sa zabývala v mojom tele ma vydesila tak veľmi, až som prestala racionálne myslieť. V momente som videla moje dcéry ako stoja nad mojou truhlou na cintoríne. Odohnala som tenro obraz tak rýchlo ako sa zjavil. Hmm, začal boj. Boj o život. Aj teraz mám ešte stále strašne obrovský strach, že sa niekde stala nejaká malá chyba, ktorá .... ale nie, nestala.

   Operácia prebehla úspešne, doktorko mi vybral rakovinu do tácky na stole. V tele ostalo prázdno, no v hlave sa nenájde ani kúsoček miestočka na zbytočnosti. Začala som žiť s chemoterapiou a ožarovaním,každý deň na klinike v spoločnosti ľudí s rovnakým návštevníkom v tele, s rakovinou. Teraz sedím doma, kontrola v októbri, vraj sa ukáže čo ďalej. Ja ale viem čo sa ukáže, je viac ako jasné, že som vyhrala. Prečo si to myslím? Pretože to jednoducho inak nejde, neznesiem myšlienku na koniec.

24.10.2012 

  Počkal si ma tento párriadkový spovedný kúsok. Je október a moje výsledky sú úplne čisté, všetko je v poriadku, zatiaľ som vyhrala. Päť mesiacov doma nekonečného ničnerobenia je preč. Idem do práce, a som nesmierne šťastná, že ju mám, prácu, ľudí čo so mnou pracujú. Nekonečná vďaka mojej rodinke, podržali ma , pomohli mi, pohladili keď bolo treba a zmizli zo zorného uhla keď bolo treba. Ďakujem mojim priateľkám Mataharinke, Snežke, a priateľovi sagimu, stačilo vedieť, že sú, že sa mám komu posťažovať, povylievať boliestky. A konečne je preč, rakovina, stiahla sa a moje telo vyhralo boj, ktorý prišiel ako rana z dela. Ostal ale rešpekt. Obrovský rešpekt. Zdravie si nekúpim. Tak pozor.


veľmi osobné, najosobnejšie | stály odkaz

Komentáre

 1. zara
  áno
  po prekonaní tela drámy..viac vážim si-čo život dá mi..
  poznám bezmocnosť..bolesť..neistotu..či a koľko ešte budem TU..
  preto vžiť sa viem do tvojej duše poryvov
  do tvojho strachu..neistoty..pocitov..
  a OSUD nás má vo svojej hrsti:
  chvíľu hladká PO a o chvíľu PROTI srsti..
  ja však verím..ti želám:
  nad OSUDOM neprajným zavčasu palicu nelám
  a znovuzrodiť dovoľ svojim do života silám..
  teším sa s tebou-žienka mladá-
  žes vyhrala-to som veľmi rada..
  nadalej ti želám telu aj duši silu
  bys odohnala bolesti..chmáry..
  nech sa ti dobre darí..
  nech od šťastia máš opäť tvár milú..
  dobrý večer
  publikované: 24.10.2012 19:15 | autor: radosť (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. Milá Radistička,
  je to za mnou, a ten kto zažil vie o čom to je, no je po tom a život je taký krásny a krátky, že vracať sa k tomu čo bolo zlé nieť času, treba si užiť, že osud dovolil aby bolo už len dobre a krásne, ja som šťastná, spokojná, a verím, že už ma skúšať netreba. Prajem Ti pekný dníček, farebný a aj keď je jeseň trošku smutnejšia, pre mňa je tohtoročná tá najkrajšia, najfarebnejšia a najveselšia, tak nech je aj u Teba taká radostná.
  publikované: 25.10.2012 08:37 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Ahoj Zara:)
  Som rada, že si zase tu, a hlavne, že sa už cítiš dobre. Prekvapene čítam, čím všetkým si bojovala, nevedela som že si bola chorá...
  Drž sa a dávaj na seba pozor. Prajem ti všetko najlepšie a veľa elánu do života, optimizmus našťastie ti nikdy nechýbal, si veľká bojovníčka, silná žena. Dobrú noc a ešte raz, len to najlepšie ti prajem .
  publikované: 25.10.2012 20:55 | autor: iris (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. ty mojenko
  dobre, že si to dala von, lebo možno v tejto chvíli iná deva na svete sa trápi a teraz vie, že treba len veriť v dobro, aj keď človeka bolesti moria a strach dušu týra, kúsoček pozitívneho myslenia to všetko jedného dňa prebije!
  Milé, že si ma spomenula, veď len málo som spravila, ale ja viem o čom vravíš, že keď máš komu o marhe cholere povedať, dobre je len tým, že je pri tebe... a to je dôležité, ty stojíš pri mne, ja pri tebe a nemusíme jedna pre druhú zlato znášať, len tu proste byť...:-)
  publikované: 27.10.2012 20:22 | autor: matahari (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. :-)
  som rada, že si a som rada minulému času.... mám ťa rada :-)
  publikované: 28.10.2012 17:02 | autor: snezka (e-mail, web, autorizovaný)
 6. Iris, priateľka moja blogová
  som rada , že si na mňa nezabudla a prišla si sem kuknúť, už som v poriadku už je to za mnou, a dúfam, že ma to už nikdy nedobehne, a vieš ako sa vraví ,všetko zlé je na niečo dobré... takže už len to dobré, aj tebe prajem len to najlepšie :-)
  publikované: 28.10.2012 21:15 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
 7. Mataharinka, veľmi ma teší
  že tento blog je a že sme si splietli naše cestičky, ešte raz vďaka za to, že si :-)

  snežka, tak presne je to super v minulom čase, a v prítomnom a budúcom, ostáva vďaka a tiež Vás mám obe veľmi rada :-)
  publikované: 28.10.2012 21:19 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
 8. zara..viem si predstaviť, čím si prešla..
  u nas v rodine sa to tiež motá.. obe segry..v rovnakom veku..

  pomaly sa blížim aj ja k nemu,tak som zvedava,či to zlomim,alebo ee..

  každopádne.. vždy som ťa mala za silnú.. a sila pri tomto boji je 90% úspechu..

  držím päste..
  publikované: 29.10.2012 09:22 | autor: ell.. (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. Ell, vitaj, prekvapila si ma, že
  si sa zastavila, potešilo ma to, držím Ti palce aby si to prelomila a aby Ťa to svinstvo obišlo. Dá sa s tým zabojovať a vyhrať ,ale je to krutý boj. Pozdravujem Tvoje sestry a držím im palce aby nenastala reciíva, držte sa dievčence.
  publikované: 29.10.2012 11:56 | autor: zara (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Uff...
  Postrehol som, že si mala zdravotné problémy, ale že takéhoto kalibru to som netušil. O to viac som rád, že to už máš za sebou. Chvalabohu.
  publikované: 02.11.2012 15:05 | autor: Plpko (e-mail, web, neautorizovaný)
 11. zarka
  niečo som vedela,že si bola chorá,ale toto som teda netušila...
  - prajem Ti stále dobré výsledky ! - všetko chápem...a ak môžeš,dožič si oddychový čas od práce - čerta netreba pokúšať..
  publikované: 04.11.2012 12:15 | autor: vyfack-naiv (e-mail, web, neautorizovaný)
 12. Plpko servus
  kaliber ako hrom, no vidíš ale dá sa aj s tým vysporiadať, ale stálo ma to veľa, veľmi veľa... díky že si nakukol :-)
  publikované: 05.11.2012 12:18 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
 13. vyfack-naiv, ahoj moja milá
  viem, že chápeš a to pre mňa znamená veľa, oddychový čas mám v práci. potrebujem si nakradnúť energiu od ľudí, čo sa v mojej práci vyskytujú, a oni jej majú veľa preveľa :-)) dám si pozor už na všetko si dám pozor :-) díky, za návštevu .-)
  publikované: 05.11.2012 12:20 | autor: z-a-r-a (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014